HOT Business - шаблон joomla Книги
  • Ћирилица
  • Shqip

verzija-3

logo-informator

logo-objedinjena-prcedura

logo virtuelni maticar

ologo

javne nabavke

logo-zahtev-informacije

baner pitanja i odgovori

Инвестирајте у Медвеђу

Пријавите комунални проблем

dokumenta-publikacije

biracki spisak

arkiv

Turizmi

pdf Shtyp Email

-

Сијаринска бањаPotencialin kryesor turistik të komunës së Medvegjës përbënë Banja e Sjarinës që është 330 km larg nga Beogradi, 90 km nga Nishi, 50 km nga Leskoci.

Është e vendosur në brigjet e lumit Jabllanica, në këmbët e malit Golak, në lartësi mbidetare prej 520 metrash.

 

 

Mjedisi i shëndoshë jetësor dhe ushqimi i shëndoshë janë karakteristika të veçanta të Banjës (në diametër prej 100 km nuk ka asnjë oxhak fabrikash), ndërsa potencialet më të mëdha janë burimet minerale, që janë 18, në gjatësi prej 800 metrash, të gjitha me përbërje të ndryshme fizike-kimike të ujërave dhe temeperatura të ndryshme.

 

Сијаринска бањаMysafirëve të Banjës për banim u janë në dispozicion – Enti stacionar me 150 shtretër, hoteli "Gejzer" (i kategorisë B) me 102 shtretër, me pishinë, sallë për rekreacion, sallë për takime, sallë të shahut, sallon ondulimi dhe dyqan të suvenireve, kampi "Banja e Sjarinës" me 48 shtretër me dhoma për dy persona dhe kujdesi shtëpiak që u ofron mysafirëve të banjës rreth 1.600 shtretër të kategorisë I dhe II. Ushqimi për mysafirët e banjës të vendosur në kujdesin shtëpiak sigurohet në restorantet e hotelit "Gejzer" kapaciteti i së cilit i është adaptuar nevojave të Banjës.

 

Mysafirëve u qëndron në dispozicion pishina e mbyllur, kompleksi i pishinave në të hapur, pishina olimpike dhe një numër i madh i terreneve për sporte të vogla.

 

Shikoni galerinë e fotografive të Banjës së Sjarinës

 

Predsednik-rs

Vlada-rs

min pravde

skgo

kanc-or

Evropski-PROGRES

Vrtic-LOGO

Туристичка организација општине Медвеђа

logogej

GIS logo

interna reviz

zastitnik banner

ban bug 2015

finance banner

 

Временска прогноза

top